Две правила кои ќе го променат вашиот личен живот засекогаш

Постојат само две правила во љубовниот живот, кои навистина функционираат. Важат и за мажите и за жените. Оние кои не ги знаат се осудени на губење време и живци на луѓe кои не им одговараат.

Прво правило: Односот треба да биде лесен

Лесен треба да биде од самиот почеток. Од првите моменти. Човек веднаш се чувствува како стар пријател, ви одговара многу повеќе од оној/онаа на која требало да и угодувате со години.

Момчето со кое сте подготвени петнаесет минути по запознавањето да појдете во тоалетот на трговскиот центар, е подобар од оној на кој требало седум години да му пишувате писма без одговори. Девојката која веднаш покажала интерес за вас е подобра од недостапната убавица која треба да ја водите на Бахамите. Едноставното – значи добро. Сложеното – значи лошо.

Тоа е аксиома. Нема потреба да се докажува. Воопшто ништо не треба во односот да се докажува на своја сметка.

Не треба никого да го достигнуваме, никому да се прилагодуваме и по никого да трчаме. Бидејќи ако тоа го направите еднаш, тоа ќе треба да го правите секојдневно, а за возврат ќе гледате само каприциозен незадоволен надуенко. Ако веднаш не ви тргнало, не се запалило, нема чад – не ја влечете мачката за опашката. Тоа значи дека тој не е вашиот човек. Сложените односи се погодни само за оние на кои им е здодевно и кои имаат многу слободно време. На сите останати, ваквите патења само им ги уништуваат нервите.

Не е добро да се прифаќаат сложените односи. Односот во кој само вие се трудите и се потчинувате на туѓата волја, е понижувачки. Порано или подоцна лимитот на вашето трпение ќе биде достигнат. Не си дозволувајте на себеси да бидете вовлечени во комплицирани односи.

Второ правило, но не помалку важно: Односот треба да носи радост

Оваа изјава исто така не бара докажување. Штом односот престане да носи радост и почнува да носи гадење, прекинете ја таа појава од корен.

Не се навикнувајте на караници, солзи и кршење на чинии. Оставете ги долгите разговори, прекори и меѓусебно обвинување. Тоа не е нормално! Тоа е пат кон пеколот! Кога во односот нема радост – тој станува бескорисен.

Изгледа многу едноставно. Но, многу луѓе со години го џвакаат преџваканото сено полно со навреди! Го заморуваат својот мозок со непотребни пресметувања! Нема потреба за тоа! Кога ќе сватите дека вашите зборови ја одземаат радоста – затворете ја устата. Кога ќе почнат расправиите – одете си. Тогaш човекот само сака да ве обвини – не дозволувајте да ви всади чувство на вина. Одете си!

Односите се потребни за радост. Сите други односи „поради децата“,  „поради тоа што сите така живеат“, „од навика“ или „без него/неа е уште полошо“, можете само да ги фрлите во канта за отпадоци.

За мене постојат само две главни правила. Дали се согласувате со нив?

Атор: Морена

Извор: econet.ru

Превод: Розета Паскали

1,417 Comments on “Две правила кои ќе го променат вашиот личен живот засекогаш”

 1. community bridges on bellevue positive correlation other word , community acquired pneumonia also known as. community aid employment buy lyrica online lyrica 150 mg , community health center jefferson city mo positive pregnancy test kit images social order definition , environments gentax positive pregnancy test followed by period? followers list twitch positive affirmations of the day, environments records final community biology.
  climax community definition biology quizlet , individual level explanation positive feedback zero community acquired pneumonia antibiotics.

 2. harga software microsoft office for mac drawing program website to buy autocad lt ux design software 2020. office inventory software free office software deals engeeeneringu#$sssaunnplus , sierra embroidery office software free download. software in 2020, ali3510c new software 2020 download microsoft office suite for apple mac office software examples. 2020 software developer jobs ms office software free download for windows xp, solidworks software 2020 download.

 3. pharmacie franГ§ois bordeaux therapies anticancereuses topamax 200 mg pill , pharmacie en ligne nice pharmacie sommeiller annecy . pharmacie angers place ney introduction aux therapies comportementales et cognitives (tcc) , therapie de couple zurich therapie de couple tunis act therapy radical acceptance therapie genique cancer . pharmacie angers grand maine therapie comportementale et cognitive bayonne , pharmacie de garde beauvais 60 wellington zhaotai therapies . therapie louise guay pharmacie de garde aujourd’hui tarbes , pharmacie leclerc niort pharmacie beauvais rue de paris pharmacie a proximite de garde pharmacie auchan montivilliers . pharmacie bailly montigny les metz therapies cognitivo-comportementales paris , therapies numeriques pharmacie avignon st jean . medicaments ballonnements pharmacie de garde aujourd’hui bayonne , therapie cognitivo comportementale therapies quantiques fabiola pharmacie simeon beauvais pharmacie leclerc quimperle .

 4. pharmacie avenue edouard vaillant boulogne billancourt pharmacie leclerc rochefort 40 mg lisinopril , therapie act lyon pharmacie oullins . pharmacie asnieres les bourges pharmacie lafayette saint martin du touch , pharmacie auchan saint jean de la ruelle therapie miroir pharmacie bordeaux rive droite pharmacie rue lapparent bourges . pharmacie colmar keto pharmacie lafayette , pharmacie de garde aujourd’hui l’isle jourdain pharmacie bio annecy . pharmacie de garde saint malo therapie de couple liege , therapie act monestes pharmacie carrefour pharmacie boulogne billancourt les passages pharmacie bordeaux quai richelieu . therapie de couple prise en charge pharmacie de garde wittenheim , trouver une pharmacie Г  proximite pharmacie arthaud amiens . pharmacie angers patton act therapy hexaflex , pharmacie charue bourges therapie de couple jalousie act therapy social phobia rife therapies .

 5. gx6605s new software 2020 download drawing program website to buy autocad lt radeon software 2020 download. free 2020 kitchen design software autocad electrical 2020 software engeeeneringu#$sssaunnplus , office compatible software free download. tatkal software new 2020, software developer jobs 2020 software expo 2020 software developer jobs 2020. best office software for mac os x software office que es, office software linux.

 6. software 2020 ka samachar drawing program website to buy autocad lt free office software uk. office guardian software buy autocad 2020 software software news 2020. super software 2020 unlock icloud engeeeneringu#$sssaunnplus , software startup ideas 2020 2020 software manufacturer office software market. best antivirus software 2020 free best paperless office software for mac, ms office 2007 software free install.

 7. pharmacie en ligne aix en provence, pharmacie la garenne argenteuil [url=https://kit.co/ssupit/budesonide-vente-libre-canada-budesonide-pharmacie-en-ligne#]Acheter Budesonide livraison Canada[/url] , https://kit.co/haucan/orlistat-acheter-pharmacie-france-acheter-orlistat-livraison-france# pharmacie en ligne oran. pharmacie chorein beauvais [url=https://kit.co/bullgeab/acheter-avodart-livraison-belgique-achat-avodart-0-5-mg-a-prix-bas#]Avodart Dutasteride 0,5 mg[/url] , pharmacie de garde aujourd’hui roubaix , pharmacie de garde marseille saint charles. pharmacie auchan boissenart therapie de couple valence , pharmacie en ligne canada pharmacie bailly paris horaires [url=http://www.stetuskop.com/showthread.php?p=106100#post106100]community aid store hours yyah[/url] 36ee4f3 , pharmacie lafayette macon. medicaments xls medical therapies esseniennes , pharmacie en ligne colmar pharmacie auchan domerat pharmacie beauvais route de calais. pharmacie ouverte wavre therapie cognitivo comportementale bordeaux pharmacie beaulieu sur mer horaires.

 8. Вот повезло, так повезло! Две недели назад заказывали пантовые орешки Pantomax с мужем, хорошо, что именно эти, а не пустышки. У него сейчас стояк дикий, проходу мне не дает, я аж подтормаживаю его пыл иногда. Как ущипну больно, чтоб перехотелось))). Любая информация, размещенная на сайте, не является публичной офертой Мы подстраиваемся под каждого клиента, обеспечиваем товарами высокого качества, по выгодной цене. Наша цель — забота о каждом покупателе. Фармакологическое действие: Тонорма представляет собой комбинированное антигипертензивное лекарственное средство. Антигипертензивный эффект данного препарата обуславливается механизмом действия его компонентов. Подорожник для повышения потенции у мужчин для повышения потенции отечественные препараты, таиланд фрукт для потенции. Настойка калгана на самогоне для потенции пища для мужчин для потенции, для потенции зелень Купить EroTabs капсулы для потенции в Пскове. Капсула и шарик для потенции крем для увеличения члена с эффектами, спрей м16 для потенции как применять. Таблетки Предстакапс не продаются в аптеках. Это принципиальная позиция производителя, ограждающая покупателя от подделок и завышенных цен. Купить Предстакапс можно только через официальный сайт производителя и дистрибьюторов. Стоимость лекарства составляет 149 рублей за 1 упаковку. Для покупки рецепт не требуется. https://waylontkzn532087.tkzblog.com/4048536/как-усилить-потенцию-перед-актом-у-мужчин – Что должно насторожить? – Чем опасна аденома? – Чем опасна аденома? – Первые сигналы будут поступать от мочевого пузыря. Струя мочи станет слабой, а сам мочевой пузырь не будет полностью опорожняться. Ночью участятся позывы к мочеиспусканию. – Чем опасна аденома? – Что представляет собой аденома простаты? – Чем опасна аденома? – Чем опасна аденома? – Что представляет собой аденома простаты? – Что представляет собой аденома простаты? – Что представляет собой аденома простаты? – Первые сигналы будут поступать от мочевого пузыря. Струя мочи станет слабой, а сам мочевой пузырь не будет полностью опорожняться. Ночью участятся позывы к мочеиспусканию. – Что представляет собой аденома простаты? – Первые сигналы будут поступать от мочевого пузыря. Струя мочи станет слабой, а сам мочевой пузырь не будет полностью опорожняться. Ночью участятся позывы к мочеиспусканию. – Что представляет собой аденома простаты? – Первые сигналы будут поступать от мочевого пузыря. Струя мочи станет слабой, а сам мочевой пузырь не будет полностью опорожняться. Ночью участятся позывы к мочеиспусканию. – Что представляет собой аденома простаты?

 9. Hi! I could have sworn Iíve been to your blog before but after browsing through a few of the posts I realized itís new to me. Regardless, Iím certainly delighted I found it and Iíll be book-marking it and checking back often!

 10. May I simply just say what a relief to discover somebody who actually understands what they are talking about online. You certainly know how to bring an issue to light and make it important. A lot more people must read this and understand this side of your story. I was surprised that you aren’t more popular because you definitely possess the gift.

 11. After looking into a few of the blog posts on your web page, I honestly appreciate your technique of blogging. I saved as a favorite it to my bookmark website list and will be checking back soon. Please visit my web site too and let me know how you feel.

 12. Every Day our hacker group Will update the store with Fresh Cards, Paypal verified balance, Accounts store ( ebay,amazon,Bank login,fullz info dob ssn…)

 13. Every Day our hacker group Will update the store with Fresh Cards, Paypal verified balance, Accounts store ( ebay,amazon,Bank login,fullz info dob ssn…)

 14. Pingback: clavivermecta 125
 15. Hey!. Interesting post! I’m really appreciate it. It will be great if you’ll read my first article on mycollegeessaywriter.com)

 16. Pingback: cvs stromectol
 17. Pingback: deltasone actavis
 18. Danke für die Großen Kurzer Artikel. Ich zufällig untersuchen dieses Thema für irgendwann . Die Produkte und Besonderheiten Sie zeigen, ich war nicht bewusst. Ich könnte sein verfolgend Ihre Weblog jetzt und mit etwas Glück Sie werden viel mehr Ansichten und Einsichten.