Михаил Лабковски: 15 жестоки совети за љубовта, кои функционираат

Михаил Лабковски е руски психолог, познат по своите остри и провокативни изјави.

Практичар со 30 годишно искуство кој може себеси да си приуште одредена острина во своите ставови, бидејќи неговото искуство го спасува семејството и животот.

Ги проучувавме советите на гуруата за односите и ги избравме најкарактеристичните од нив.

За оние кои се во потрага

 1. На никого не му е потребен оној кој не си е потребен самиот на себеси. А оној кој се прифаќа себеси таков каков што е, живее вкусен, потполн живот, без разлика на можните секојдневни проблеми.
 2. Ако со мажот не ви е удобно при првата, втората, третата средба, не почнувајте ја четвртата. На првиот состанок, мажот се покажува себеси во најдобро светло, а ако уште тогаш ви е непријатно со него, ништо добро нема да произлезе од таа врска.
 3. Што се однесува до младите, успешни и убави жени кои не можат да најдат партнер, бидејќи наводно имаат висок стандард – тоа е неспособност за врски и страв од нив.
 4. Ако сакате да се омажите, треба да престанете да мислите на тоа. Тоа е исто како желбата да се има кукла на хаубата, и останатите срања. Кај здравите личности, ситуацијата изгледа малку поинаку. Прво – тие имаат потреба да сакаат. Со таа потреба да сакаат, наоѓаат маж кој ги сака.
 5. Никогаш не треба да се комуницира со оженети мажи. Рибата се продава во рибарници, месото во месарници. Не го губете времето. На оженетитот маж не му треба жена, една е веќе во неговата куќа.

За оние кои се во врска

 1. Ако сакате да се омажите, излегувате или дури и живеете заедно шест месеци или година дена и ништо не се случува, морате еднаш да го прашате дали тој сака семејство и брак. Ако мажот не е подготвен да заснова семејство, значи дошло времето да се поздравите со него. На убав начин, секако. Од типот: „Јас имам многу топли чувства кон тебе и ќе продолжам во истиот дух, само подалеку од тебе.“
 2. Саканата – го нагласувам ова – саканата жена, која со години седи дома и која се занимава само со домаќинството и децата, деградира. Тоа е неизбежно. На крајот, на мажот му станува досадно со жената, почнува да ја смета за глупава, а од тоа до разводот има половина чекор. И напомена: во почетокот мажот не инсистира на ништо, а жената со радост и со аплауз одлучува да седи дома.
 3. Ако ве притиска, едноставно разијдете се со него. Немојте да се плашите да бидете сами. Ниеден маж на светот не е вреден толку за да се кршите себеси, да му се покорувате, ги занемарувате своите желби и потреби. Ни еден.
 4. Сè е едноставно: тој е таков – каков што е. И ти си – таква каква што си. Или ви е добро заедно, или треба да се разделите. Подобро е тоа да се случи пред да земете хипотека и родите три деца.
 5. Оној кој е ментално здрав, раководи со своите чувства и секогаш се избира себеси. Ниту убавината, ниту љубовта не бараат жртви. А ако бараат, тогаш тоа веќе не е вашата приказна. Раскинете. Не постои таква цел поради која треба да се трпи во врската.

За сите

 1. Не можеш цел живот да стоиш на прстите, тогаш разочарувањето е секогаш поболно отколку од самиот почеток да ја покажете вистинската себе.
 2. Луѓето кои не се сакаат себеси, не можат да се сакаат меѓусебно и затоа тие неможат да бидат среќен пар.
 3. Треба во главата да се разјаснат работите, а не со мажите. Кога жената ќе каже: „Го сакам“ – тоа често не е приказна за љубовта. Тоа е приказна за дилер, кој се снабдува себеси со неопходното патење. А во здравата љубов – се работи за тоа колку си среќен.
 4. Ако не ви се допаѓа како тој се однесува кон вас, прави нешто непријатно, еднаш кажете му за тоа. Доколку работата не се менува – довидување.
 5. Нормалната личност не ги продолжува односите во кои не ја почитуваат. Всушност, таа воопшто и не ги започнува.

Преведено од cluber.com.ua 


Превод: Розета Паскали

1,294 Comments on “Михаил Лабковски: 15 жестоки совети за љубовта, кои функционираат”

 1. You need a Bitcoin wallets to get started. You can either choose a device-based or web-based wallet, but the former is more convenient. To create Bitcoin wallet sign up at a cryptocurrency exchange, which will provide you with a Bitcoin address. This BTC address will act as your digital wallet. Prvomajska 8n, Zemun Na mapi News of IGT’s patent win arrives with bitcoin flirting with the $35,000 level, an all-time high. The largest cryptocurrency more than quadrupled in value last year and is up 24.40 percent over the past seven days. However, continue to exercise caution as Bitcoin as a cryptocurrency is still quite volatile. Remember to always research and discuss any large financial decisions with someone you trust before moving any of your money. For more information about cryptocurrencies and trading, check out the free guides at MintDice.com. http://franciscoxume210986.widblog.com/53926045/casinos-that-accept-paysafecard-australia-transfer Daneben gibt es einige ganz neue Online Casinos, die Paysafecard Zahlungen akzeptieren. Eine kleine Auswahl der besten neuen Online Casinos mit Paysafecard haben wir hier für euch: Charms and clovers togo some of the tournaments are free to join, Antioquia. Ashley took it a step further, Bolivar. Just stick to our strategy and You might improve Your chance to win the Jackpot, charms and clovers togo Boyaca. However, Caldas. Online casinos directory although I tried to do the studies but I was no longer confident no longer in the place where I knew I was awesome at this, Cauca. It appears they take real money bets on a lot more sporting games than other online betting sites, free multi line slots with bonus Cesar. Her finner du den nødvendige informasjonen om de beste internettcasinoene i Tyskland, casino bankroll strategy Choco.

 2. Pingback: tinder canada
 3. My wife and i felt very delighted that Edward could finish off his researching through your ideas he was given from your own web page. It’s not at all simplistic to just happen to be giving for free tricks that many other people could have been trying to sell. And we all understand we now have the website owner to be grateful to for that. All of the explanations you’ve made, the straightforward blog navigation, the relationships you will assist to engender – it is everything exceptional, and it is letting our son and the family do think that issue is entertaining, which is wonderfully fundamental. Thanks for all!

 4. Thanks for each of your work on this web page. My mother enjoys engaging in research and it is easy to understand why. A number of us know all regarding the powerful tactic you offer invaluable guidelines on your website and even increase contribution from other individuals on that theme while my daughter is truly learning a great deal. Enjoy the rest of the year. You’re doing a stunning job.

 5. I precisely desired to say thanks once again. I do not know the things I would have tried without the entire tactics contributed by you concerning this field. Previously it was an absolute hard circumstance for me, nevertheless being able to view this skilled mode you managed that took me to cry over fulfillment. Now i am happy for this service and thus trust you realize what an amazing job you are accomplishing training other individuals via your blog. I am sure you have never met all of us.

 6. A lot of thanks for every one of your labor on this site. Kim loves setting aside time for internet research and it’s really simple to grasp why. Most of us notice all concerning the lively mode you give powerful thoughts on the blog and as well strongly encourage response from website visitors on this point so our own princess is always discovering a whole lot. Enjoy the rest of the new year. You are always performing a pretty cool job.

 7. I precisely had to say thanks once again. I’m not certain the things I would’ve made to happen in the absence of the type of information shown by you relating to my area of interest. Completely was the horrifying scenario in my position, however , considering your well-written fashion you processed the issue made me to leap with gladness. I’m just happier for this work and even sincerely hope you find out what a powerful job your are providing teaching the others with the aid of your web page. I’m certain you’ve never encountered any of us.

 8. I wish to show some appreciation to this writer for rescuing me from such a dilemma. After surfing through the world-wide-web and getting tricks which are not beneficial, I assumed my entire life was done. Existing without the presence of approaches to the problems you’ve fixed by means of your short post is a crucial case, and those which may have badly damaged my entire career if I hadn’t discovered your site. That skills and kindness in dealing with every aspect was very useful. I am not sure what I would’ve done if I had not encountered such a solution like this. I am able to at this moment look forward to my future. Thank you very much for the reliable and amazing guide. I will not hesitate to suggest your web page to anyone who needs and wants tips about this issue.

 9. A lot of thanks for your entire efforts on this website. My aunt delights in conducting investigation and it’s really simple to grasp why. My spouse and i notice all about the compelling tactic you render very helpful steps through this web site and even inspire contribution from other ones on this subject and my daughter is always starting to learn a whole lot. Enjoy the rest of the year. You have been conducting a powerful job.

 10. A lot of thanks for all your hard work on this web page. Kate loves working on internet research and it is simple to grasp why. We all learn all about the lively medium you deliver informative solutions on the website and in addition strongly encourage response from others on that subject so our own girl is undoubtedly understanding a lot of things. Have fun with the remaining portion of the year. You’re the one doing a powerful job.

 11. I needed to draft you that little word so as to give thanks once again for those extraordinary things you have shared in this case. This is quite extremely generous of you to allow publicly what exactly many of us could possibly have supplied as an e book to help with making some bucks on their own, primarily seeing that you might well have tried it if you wanted. These good ideas also acted to provide a great way to fully grasp some people have similar passion really like my very own to realize way more on the subject of this issue. I know there are thousands of more pleasant sessions ahead for people who start reading your website.

 12. I wish to point out my love for your kindness supporting persons that actually need guidance on in this subject. Your real dedication to getting the message all-around has been really informative and has truly made those like me to attain their targets. Your amazing helpful help and advice denotes a great deal a person like me and far more to my mates. With thanks; from all of us.

 13. I and also my friends were found to be looking at the excellent techniques located on the website and then immediately came up with a terrible suspicion I had not expressed respect to the site owner for those secrets. These boys were for that reason glad to read them and have seriously been making the most of those things. I appreciate you for actually being indeed considerate and for pick out this kind of ideal issues millions of individuals are really needing to learn about. My very own sincere apologies for not expressing gratitude to you sooner.

 14. I am only writing to make you be aware of of the wonderful encounter our princess went through studying your web site. She realized a good number of pieces, with the inclusion of what it is like to possess an amazing teaching heart to make certain people really easily understand some extremely tough issues. You actually did more than her expected results. I appreciate you for churning out those essential, safe, informative as well as unique tips on that topic to Julie.

 15. I wanted to put you that little note to thank you over again considering the unique tactics you have featured on this website. This is really incredibly generous of you to grant unhampered precisely what a number of people might have offered for sale for an e-book in order to make some bucks on their own, especially considering that you could possibly have tried it in case you decided. These smart ideas also worked to become great way to be sure that other individuals have a similar zeal just like my own to find out a whole lot more on the topic of this condition. I believe there are lots of more pleasurable periods up front for those who see your site.

 16. I wanted to put you the very little observation to finally thank you so much the moment again for all the amazing advice you’ve provided on this site. This is certainly remarkably open-handed of you to allow without restraint all that many of us would’ve offered for sale as an e-book to earn some profit for their own end, even more so seeing that you could have done it if you ever desired. Those tips in addition served as the great way to comprehend some people have the same fervor the same as my personal own to realize many more on the subject of this matter. I’m sure there are numerous more pleasurable situations ahead for those who find out your blog.

 17. I intended to send you this little bit of note to finally thank you so much again with your exceptional tricks you have featured on this site. It was simply remarkably open-handed of people like you to grant openly what exactly most people could possibly have supplied for an e book in order to make some profit on their own, specifically considering that you could possibly have done it in the event you desired. These guidelines likewise served to become a easy way to fully grasp that someone else have the identical fervor much like mine to grasp very much more with respect to this condition. I’m certain there are numerous more pleasurable times in the future for individuals that scan your blog post.

 18. A lot of thanks for all of the efforts on this blog. Gloria delights in participating in investigations and it is simple to grasp why. All of us notice all of the powerful mode you provide very useful steps through the website and even recommend contribution from the others on that concern then my princess is truly learning a lot of things. Take pleasure in the remaining portion of the year. You have been conducting a brilliant job.

 19. I needed to draft you that little bit of remark so as to thank you so much once again considering the amazing techniques you’ve featured in this article. This is tremendously generous with you to convey unreservedly all that a number of us could have supplied as an e book in order to make some profit for their own end, even more so given that you could have done it if you ever wanted. Those principles additionally served like a great way to comprehend other people online have a similar dream really like my personal own to know the truth a great deal more concerning this condition. I am sure there are millions of more enjoyable situations in the future for individuals who find out your website.

 20. A lot of thanks for each of your hard work on this site. Gloria enjoys working on investigation and it is easy to understand why. Most of us learn all relating to the compelling mode you give priceless items via this web site and in addition welcome contribution from people on that content so our own girl is in fact discovering a lot of things. Have fun with the remaining portion of the new year. You’re conducting a useful job.

 21. I and my guys came checking out the best solutions located on your web blog and all of the sudden developed a terrible suspicion I had not thanked the web site owner for those secrets. These young boys came consequently stimulated to see all of them and now have clearly been making the most of those things. Appreciation for really being considerably kind and also for pick out this sort of excellent themes most people are really desirous to be informed on. My honest regret for not saying thanks to you sooner.

 22. I and my pals happened to be checking the great recommendations from your web blog while before long developed a terrible feeling I had not thanked the web site owner for those techniques. My people happened to be happy to learn all of them and already have in fact been enjoying these things. We appreciate you genuinely simply kind and for having variety of superior ideas millions of individuals are really wanting to discover. Our sincere apologies for not saying thanks to you sooner.

 23. I not to mention my pals came following the nice advice from your web site then then got an awful suspicion I never thanked the web site owner for those secrets. Those men were certainly glad to study them and have in effect absolutely been making the most of those things. Appreciation for turning out to be considerably thoughtful as well as for selecting this form of impressive areas most people are really needing to be aware of. Our sincere regret for not saying thanks to sooner.

 24. I together with my guys were actually studying the excellent procedures from your web blog then instantly got an awful feeling I never expressed respect to the site owner for those techniques. Those ladies appeared to be certainly warmed to read through them and have in effect actually been tapping into these things. We appreciate you genuinely simply accommodating as well as for obtaining certain really good tips most people are really needing to be informed on. My very own honest apologies for not expressing gratitude to sooner.

 25. I not to mention my friends have been analyzing the good helpful hints found on your website and unexpectedly I got a horrible suspicion I had not expressed respect to the site owner for those tips. Those boys are already as a consequence stimulated to read through all of them and have in effect in fact been tapping into those things. Thank you for getting considerably considerate and for pick out such notable ideas millions of individuals are really eager to discover. My sincere apologies for not expressing gratitude to sooner.

 26. I simply wished to thank you very much all over again. I do not know the things that I would have taken care of in the absence of the type of opinions shown by you about such area. It was actually the frightening circumstance for me personally, but viewing this specialized mode you processed that made me to jump with gladness. Extremely grateful for this help and in addition trust you know what a great job that you are doing training people today all through your webblog. I know that you haven’t got to know any of us.

 27. I precisely needed to say thanks all over again. I’m not certain what I could possibly have used without the actual information shown by you on this concern. Previously it was a very frightening dilemma in my view, but coming across a new specialised tactic you resolved the issue took me to jump for gladness. I am just happier for the guidance and even expect you know what an amazing job you have been accomplishing teaching many people all through a web site. Most probably you haven’t come across all of us.

 28. Thanks a lot for providing individuals with a very spectacular opportunity to read articles and blog posts from this web site. It is often very great and stuffed with a good time for me personally and my office colleagues to search your site not less than 3 times a week to read through the new stuff you have. And lastly, I am usually pleased with the dazzling tips you serve. Selected two ideas in this posting are in fact the most effective we have ever had.

 29. I actually wanted to post a quick message to be able to appreciate you for the magnificent points you are giving out at this website. My extensive internet research has at the end been honored with beneficial facts and strategies to exchange with my best friends. I ‘d declare that many of us visitors are very fortunate to live in a fantastic network with very many special people with very helpful advice. I feel extremely fortunate to have encountered your entire site and look forward to plenty of more cool times reading here. Thank you once more for everything.

 30. I would like to convey my admiration for your kind-heartedness for persons who should have help with your study. Your personal commitment to passing the solution throughout was pretty informative and has in most cases permitted people like me to arrive at their goals. Your amazing warm and helpful recommendations indicates a lot a person like me and even further to my office workers. Regards; from all of us.

 31. I and also my guys ended up checking the nice information found on the blog while then I got a horrible feeling I had not expressed respect to you for those techniques. All of the young men happened to be for that reason joyful to read them and have now certainly been enjoying those things. Appreciate your actually being considerably kind as well as for utilizing certain fantastic areas most people are really desirous to know about. My personal sincere apologies for not saying thanks to sooner.

 32. I’m writing to let you know what a perfect experience my friend’s daughter obtained reading through your web site. She realized a wide variety of pieces, which included what it is like to have a wonderful coaching heart to have most people quite simply have an understanding of some advanced things. You really surpassed readers’ expectations. Thank you for producing such interesting, trusted, explanatory and in addition cool tips about your topic to Kate.

 33. Paddy Power is based in Ireland, with a heavy presence in the United Kingdom. The brand operates over 613 retail betting shops in Ireland and the UK. Bingo Billy Casino Bet on Stats: this is a feature that you won’t find at any other provider. It gives players another viewing angle of the traditional betting table where the numbers are replaced with the ‘hit rate’ for the previous 50 spins to 500 spins. Many online casinos tend to pay their winners almost instantly, once those players request a withdrawal from their accounts. However, there are quite a number of casinos that will leave your withdrawal pending from anywhere from a few hours to a few days. Bingo Billy Casino Play’n GO also offers table games to its players. European Roulette, Single Deck Blackjack, Mini Baccarat, Casino Hold’em and Casino Stud Poker are just some examples of Play n’ GO games in this category. https://swestacker.com/community/profile/thedabohannon1/ There are many sites accepting Bitcoin where you can play online poker. The ones listed above are our favorites, offering the best blockchain poker experience for users of digital currencies. Choose one (or all of them) and start playing BTC poker! The website is already open to the public, but the games are not. GetLuckyPoker is currently in the soft-launch beta testing phase, as it has been for the last year. Mizrachi is hoping to have the poker room live by January of 2015, and has been heavily promoting it on his Twitter feed lately. Just last night, he tweeted an invite for players to register an account and participate in “a little poker beta freeroll”. Trabaja con nosotros Bovada offers live video poker for those who want to sit and finish whole games at once. They also offer sit-and-go poker games for those who want to get through games within an hour.

 34. Я пробывал средство 1 месяц назад (коллегу с работы в постель затащил несколько раз). Жаль 1 упаковку заказал ще взял. Штука реально работает Купила возбуждающие капли из любопытства и уже после первого приёма почувствовала, возбуждение намного сильнее чем обычно происходит, мне понравилось. Чтобы перезимовать комфортно и встретить весну со здоровой ухоженной кожей, достаточно разобраться, что происходит с нашим лицом, и свести к минимуму сезонные нагрузки! Главное – соблюдать несколько простых правил и выбрать оптимально подходящие сред… Какой возбудитель для мужчин и женщин женский и мужской возбудитель заказать, женский возбудитель сколько действует. Женский возбудитель серебряная лиса купить в москве купить женский возбудитель в аптеке ростова-на-дону, дорогие женские возбудители дорогие женские возбудители. Где купить женский возбудитель самый эффективный женский возбудитель в петропавловске, быстрый возбудитель женский. Без моего ведома на мне испытали капли для женского возбуждения Blue Wizard. Казалось бы надо ругаться. Но!!!!! Ощущения были просто шикарные. Улетела и приземлилась. Это было нечто невероятное, такого точно со мной раньше не происходило. Это факт. http://alphastonks.com/community/profile/violetconnelly8/ Лазерная абляция узла щитовидной железы (www.synapse.koreamed.org) И главное – это высокоточное и безопасное вмешательство, спасшее множество жизней. Как известно, вовремя поставленный диагноз – залог успешного лечения! Именно пункционная биопсия щитовидной железы позволяет поставить точный диагноз! Положительная экспрессия галектина-3 и/или HBME-1 в аспирате из узла щитовидной железы, полученном при ТАБ, с диагностированными по данным окончательного гистологического исследования доброкачественными образованиями щитовидной железы считалась ложноположительным результатом, а отсутствие этих маркеров – истинноотрицательным результатом. Выполнение пункционной биопсии под УЗ-контролем с последующим цитологическим исследованием полученного материала способствует выявлению рака щитовидной железы и предракового состояния практически в 100 % случаев. Для сохранения эффективности методики необходимо сотрудничество опытного врача УЗ-диагностики, хирурга, специализирующегося на патологии щитовидной железы, и цитолога. Виды операций, применяемых при тиреотоксической аденоме: Специализация – операции на щитовидной железе, паращитовидных железах, надпочечниках, малоинвазивная эндокринная хирургия

 35. Pingback: deltasone 40mg
 36. Danke für die Großen Beitrag. Ich sind schon erforschen dieses Sache für irgendwann . Die Dinge und Besonderheiten Sie angeben, ich war nicht aufmerksam. Ich wird wahrscheinlich sein folgend Ihre Weblog jetzt und idealerweise Sie können mehr Gefühle und Einsichten.